Επίσκεψη του Τμήματος Κοινωνικής Θεολογίας και Χριστιανικού Πολιτισμού του Αριστοτέλειου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης στο Ίδρυμα Ορμύλια.
20 Μαΐου, 2024
![](/wp-content/themes/yootheme/cache/8d/DSC_0204-scaled-8de6ecff.jpeg)
Το Σάββατο 18 Μαΐου επισκέφτηκαν το Ίδρυμα ΟΡΜΥΛΙΑ 32 φοιτήτριες και φοιτητές από το Τμήμα Κοινωνικής Θεολογίας και Χριστιανικού Πολιτισμού του Αριστοτέλειου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης, συνοδευόμενοι από 2 καθηγητές του Τμήματος, τον π. Χρυσόστομο Νάσση και τον κ. Τρύφων Τσομπάνη.
Οι φοιτητές ξεναγήθηκαν στις δομές του Ιδρύματος, ενημερώθηκαν για τις δράσεις του Κέντρου Διάγνωσης Έργων Τέχνης που λειτουργεί στο Ίδρυμα, καθώς και για την κοινωνική προσφορά του Ιατρικού Κέντρου Πρόληψης του Ιδρύματος.
Ακολουθεί φωτογραφικό υλικό.